• The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Escape the Undertaker

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½