rahaf has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Edit this entry