Sort by
  • Bullet Train

    ★★★½

  • Face and Back

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • What Is a Woman?

    ★★★★

  • Elvis

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Psycho

  • The Batman

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★

  • Queenpins

  • A Hero

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Last Breakfast

    ★★★

  • Little Palestine: Diary of a Siege

    ★★★★★

  • The Tambour of Retribution

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Extra Footage

  • Baligh’s Music

  • Mical

  • Des

    ★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The 8th Day of the Week

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

    ★★★★

  • The Marriage Project

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★

  • Story of an Icon

    ★★★★★

  • Road to Roma

  • Nightshift

  • Nine Days

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Dissident

  • Mami, La Moula

    ★★★★★

  • The Rat

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Physics of Sorrow

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★

  • The Platform

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • The Sleeping Sun Station

    ★★★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★★

  • Anima

  • Escape Plan: The Extractors

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Memorable

  • Casablanca

    ½

  • When They See Us

  • It Must Be Heaven

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★