Sort by

Aaron has logged 189 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Colette

Colette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Society

Society

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry