Sort by

Aaron has logged 410 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Saddest Boy in the World

The Saddest Boy in the World

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Why the Anderson Children Didn't Come to Dinner

Why the Anderson Children Didn't Come to Dinner

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Solid Gold

Solid Gold

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lose Her Island

Lose Her Island

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Straight Hustle

Straight Hustle

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John's Gone

John's Gone

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jerry Ruis, Shall We Do This?

Jerry Ruis, Shall We Do This?

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Back of Her Head

The Back of Her Head

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John's Lonely Trip to Coney Island

John's Lonely Trip to Coney Island

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ralph Handel Story

The Ralph Handel Story

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Think I'm Missing Parts

I Think I'm Missing Parts

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
There's Nothing You Can Do.

There's Nothing You Can Do.

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thief

The Thief

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skin

Skin

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry