• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Good Mourning

  • Firestarter

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

    ★★

  • 365 Days: This Day

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • The Bubble

  • Moonshot

    ★★

  • Umma

  • Cheaper by the Dozen

  • Deep Water

  • The Bad Guys

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Windfall

    ★★

  • How Did We Get Here?

    ★★

  • Big Gold Brick

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★

  • Tall Girl 2

  • Shut In

    ★★

  • Kimi

    ★★

  • I Want You Back

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

  • Catwoman: Hunted

    ★★

  • A Touch of Vengeance

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Tom and Jerry Cowboy Up!

  • Fresh

  • The Royal Treatment

  • The House

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Scream

  • The King's Daughter

  • The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Mother/Android

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Last of the Grads

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2