Sort by

rafaeln__n has logged 194 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Jean Cocteau Addresses the Year 2000

Jean Cocteau Addresses the Year 2000

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Velvet Underground and Nico: A Symphony of Sound

The Velvet Underground and Nico: A Symphony of Sound

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
My Policeman

My Policeman

2022
×
Edit this entry  
03
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★½
Edit this entry  
29
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Summer Place

A Summer Place

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sinbad

Sinbad

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★★
Edit this entry