Sort by
  • This Place Rules

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • The Apology

    ★★½

  • M3GAN

  • She Said

    ★★★

  • The Watcher

  • Smile

    ★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • My Policeman

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

  • See How They Run

  • Don't Worry Darling

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Women Talking

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

  • Nope

    ★★★

  • Spiderhead

  • Irma Vep

  • Hustle

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • The Stranger

    ★★★

  • Men

  • Downton Abbey: A New Era

  • The Northman

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Jackass Forever

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

  • Callback

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

  • Last Night in Soho

    ½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★