• Luca

  • Taking a Shot at Love

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Fyre

  • Fyre Fraud

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Beast

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk