• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • The Prom

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½