Sort by
  • Dunki

  • Wonka

    ★½

  • Wild Feast

    ★★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★★½

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★½

  • Poor Things

    ★½

  • A Respectable Woman

    ★★★★

  • Mademoiselle Kenopsia

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

  • Barbie

  • Red Rooms

    ★★★★½

  • When Adam Changes

  • Richelieu

  • Elemental

    ★½

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★

  • The Nature of Love

    ★★★★

  • The Little Mermaid

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • The Dishwasher

  • 7 landscapes

  • Babylon

    ★★½

  • The Night Logan Woke Up

    ★★★★

  • Bungalow

    ★★★½

  • Viking

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★

  • I Like Movies

    ★★★

  • Backlash: Misogyny in the Digital Age

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Family Game

    ★★★

  • Showing Up

  • Elvis

    ★★½

  • Godland

    ★★½

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Crimes of the Future

  • Return to Seoul

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Very Nice Day

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Geographies of Solitude

    ★★★★½

  • Incredible But True

    ★★★½

  • That Kind of Summer

  • The Passengers of the Night

    ★★★★

  • Babysitter

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

  • Upstairs

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Animal macula

  • La Contemplation du mystère

    ★★

  • Big Brother

  • Let's Do This Again Sometime