• Senior Year

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Choose or Die

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • The Bubble

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Through My Window

    ½

  • Fresh

    ★★★★½

  • The House

  • The Tinder Swindler

  • The 355

  • Death to 2021

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★★

  • West Side Story

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

  • Vivo

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Awake

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Solos

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Burrow

    ★★★★