Sort by

rachel remeny has logged 27 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Rent

Rent

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rio

Rio

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry