• The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Holidate

  • Project Power

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cold Meridian

  • 1917

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • True Justice: Bryan Stevenson's Fight for Equality

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • A Dog's Journey

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • De Pernas pro Ar 3

    ★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★½

  • Svaha: The Sixth Finger

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Domains

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Best Friend

    ★★★

  • Replicas

    ★★

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★★

  • The Predator

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Honest Candidate 2

    ★★½

  • Age of Sail

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Gods & Monsters