• Annaatthe

  • Cheepatakadumpa

  • Repulsive

  • Succulent

  • Nitty-Gritty Punjab Police

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Bablu From Babylon

  • Doctor

    ★★★

  • Squid Game

  • Bhai

  • Tughlaq Durbar

  • Dune

  • Kasada Tabara

  • Netrikann

    ★★

  • Shershaah

    ★★★

  • Navarasa

    ★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Toofaan

  • Malik

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Ray

  • Sherni

    ★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★★

  • Three or Four Things I Know About Vishnu, The Preserver

  • The Knot

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Ajeeb Daastaans

  • Karnan

    ★★★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★½

  • Sulthan

  • Irul

    ★½

  • Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • a poem from my life/

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★★

  • Drishyam 2

  • Churuli

  • Care Of Kaadhal

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • The White Tiger

    ½

  • Master

    ★★★½

  • Maara

    ★★★

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Paava Kadhaigal

  • Andhaghaaram

    ★★★½

  • Mookuthi Amman

  • Soorarai Pottru

  • Laxmii

    ½

  • Putham Pudhu Kaalai

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

  • Ka/Pae. Ranasingam

    ★★★

  • Serious Men

    ★★★

  • Lata

  • Another Round

    ★★★★★

  • Milestone

  • The Disciple

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • Raat Akeli Hai

  • Shakuntala Devi

  • Dil Bechara

    ½

  • Doublespeak