Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Wicked Little Letters

Wicked Little Letters

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Argylle

Argylle

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Leo

Leo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gassed Up

Gassed Up

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Live the Family!

Long Live the Family!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boy on the Bridge

Boy on the Bridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Habanastation

Habanastation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tereza37

Tereza37

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Trip

A Trip

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boys in the Boat

The Boys in the Boat

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Michel-le-s

Michel-le-s

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Viva Riva!

Viva Riva!

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
May December

May December

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Life

One Life

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Night Swim

Night Swim

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miadi

Miadi

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Initiated

The Initiated

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2010

2010

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hi, Mom

Hi, Mom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry