Sort by
  • Hit the Road

    ★★★★½

  • Alien

    ★★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Simple Plan

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Dark Star

    ★★★★

  • Adaptation.

    ★★★½

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Vertigo

    ★★★★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Before We Vanish

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • My Dinner with Andre

    ★★★★

  • Mothra

    ★★★½