qwest has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Homework

Homework

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Illumination

Illumination

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
License to Live

License to Live

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Summer at Grandpa's

A Summer at Grandpa's

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
14
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry