Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Afire

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • No Bears

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Master Gardener

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Shin Ultraman

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Jackass Forever

  • Watcher

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½