Sort by

Qwertyfizzle has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
Edit this entry  
31
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Double Down

Double Down

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
19
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Boeing's Fatal Flaw

Boeing's Fatal Flaw

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sex Trafficking in America

Sex Trafficking in America

×
★★★
Edit this entry  
14
Macross Plus: Movie Edition

Macross Plus: Movie Edition

1995
×
★★
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Edit this entry  
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Mad God

Mad God

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Edit this entry  
15
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harriet the Spy

Harriet the Spy

1996
×
★★
Edit this entry  
07
Bionicle: Mask of Light

Bionicle: Mask of Light

2003
×
★★½
Edit this entry  
07
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★½
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
24
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry