Sort by

QuinnKong has logged 133 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Going in Style

Going in Style

2017
×
★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry