• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • New York City Ballet

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Doorman

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • 30 Rock: A One-Time Special

  • Unhinged

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★