Ashley has logged 24 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ava

Ava

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
16
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Chain Letters

Chain Letters

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mouth

The Mouth

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
★★★★
Edit this entry  
06
Inner Demon

Inner Demon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Room at the Top of the Stairs

The Room at the Top of the Stairs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Ratio

Kill Ratio

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Song to Song

Song to Song

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry