Sort by

Ashley has logged 338 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Black Permanent

Blue Black Permanent

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
9 Fingers

9 Fingers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wishing Well

Wishing Well

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ariel

Ariel

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run For Cover

Run For Cover

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ada Kaleh

Ada Kaleh

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Olympia Part One: Festival of the Nations

Olympia Part One: Festival of the Nations

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captains Courageous

Captains Courageous

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pépé le Moko

Pépé le Moko

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Story of a Cheat

The Story of a Cheat

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry