Sort by

judas fonda has logged 652 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Edit this entry  
30
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jamie Marks Is Dead

Jamie Marks Is Dead

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hand Balling

Hand Balling

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Compulsion

Compulsion

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26

"And... God Created Men"

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★
Edit this entry  
22
L.A. Tool & Die

L.A. Tool & Die

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1935
×
★½
Edit this entry  
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Edit this entry  
20
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Time Traveling Bong

Time Traveling Bong

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Crime in the Streets

Crime in the Streets

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
09
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
Edit this entry  
07
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finished

Finished

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Meatrack

The Meatrack

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She-Man: A Story of Fixation

She-Man: A Story of Fixation

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
Edit this entry  
05
Olga's Girls

Olga's Girls

1964
×
★½
Edit this entry  
05
Chained Girls

Chained Girls

1965
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Last of England

The Last of England

1987
×
Edit this entry  
04
A View from the Bridge

A View from the Bridge

1962
×
★★★★
Edit this entry  
04
Edward II

Edward II

1991
×
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chafed Elbows

Chafed Elbows

1966
×
Edit this entry  
01
Blue

Blue

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
The Servant

The Servant

1963
×
Edit this entry  
29
War Requiem

War Requiem

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry