Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Bodies

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★½

  • John Early: Now More Than Ever

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★½

  • Nimona

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

  • The Boogeyman

    ★★½

  • Killers of the Flower Moon

  • The Sweet East

  • Apocalypse YASSS: Two Girls, One Rapture

  • July Talk: Love Lives Here

    ★★★

  • Running Out of Saturday Nights

  • Prom Pact

    ★★★½

  • Mae Martin: SAP

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

  • The Disappearance of Shere Hite

  • Babylon

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Avatar: The Way of Water

  • Darby and the Dead

    ★★

  • Violent Night

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Zoopraxography For Lovers

  • The School for Good and Evil

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Rosaline

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★★

  • The Munsters

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

  • Do Revenge

    ★★½

  • Sick

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Bros

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Skinamarink

    ½

  • Honor Society

    ★★★★

  • Nope

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

  • Persuasion

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★★½

  • Swimming

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

  • Elvis

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

  • Captive Audience: A Real American Horror Story

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★