• Dorohedoro

    ★★★★

  • World Peace

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Bronson

    ★★★★

  • Mononoke

    ★★★★

  • Paranoid Park

    ★★★★

  • Death Note

    ★★★★

  • Paprika

    ★★★★

  • Samurai Champloo

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • FLCL

    ★★★★

  • August 32nd on Earth

    ★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★★

  • Twin Peaks

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★★