Sort by

Jordan Beaumont has logged 57 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
Read the review Edit this entry  
29
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Me Time

Me Time

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sully

Sully

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glorious

Glorious

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Carter

Carter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sully

Sully

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Escapist

The Escapist

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captive State

Captive State

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amityville 3-D

Amityville 3-D

1983
×
★★
Read the review Edit this entry