Sort by

Jordan Beaumont has logged 785 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Rivkin: Bounty Hunter

Rivkin: Bounty Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Automat

The Automat

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mansion of Madness

The Mansion of Madness

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Losin' It

Losin' It

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Said

She Said

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Down

Down

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Darby and the Dead

Darby and the Dead

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Christmas with the Campbells

Christmas with the Campbells

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry