Jordan Beaumont has logged 73 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Action Point

Action Point

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bloodsucking Freaks

Bloodsucking Freaks

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
October Sky

October Sky

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Host

The Host

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry