Sort by

Jordan Beaumont has logged 89 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Courage Under Fire

Courage Under Fire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spawn

Spawn

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pink Cadillac

Pink Cadillac

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Any Which Way You Can

Any Which Way You Can

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beach Blanket Bingo

Beach Blanket Bingo

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Every Which Way but Loose

Every Which Way but Loose

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Firefox

Firefox

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry