Sort by

Jordan Beaumont has logged 60 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carving Magic

Carving Magic

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Matinee

Matinee

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Super

Super

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Primeval

Primeval

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I.Q.

I.Q.

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry