Sort by

Jordan Beaumont has logged 711 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry