Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • boygenius: the film

  • Clock

    ★★½

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Miley Cyrus - Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Hawkeye

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½