Sort by

hunni 🦇 has logged 64 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Bigfoot vs Megalodon

Bigfoot vs Megalodon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Plush

Plush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Famously Haunted: Amityville

Famously Haunted: Amityville

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Umma

Umma

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amityville in the Hood

Amityville in the Hood

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Influence

Bad Influence

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dogface: A Trap House Horror

Dogface: A Trap House Horror

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sharkula

Sharkula

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Seed

The Seed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry