Sort by

hunni 🦇 has logged 549 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★½
Edit this entry  
26
Behind You

Behind You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lingering

Lingering

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
P2

P2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sick for Toys

Sick for Toys

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Monster Project

The Monster Project

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Case 347

Case 347

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ice Queen

Ice Queen

2005
×
Edit this entry  
14
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★
Edit this entry  
11
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
Edit this entry  
10
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Distorted

Distorted

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★
Edit this entry  
03
Death Day

Death Day

×
Edit this entry  
03
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antrum

Antrum

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry