• Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oslo

    ★½

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • Stay Out of the Attic

  • Coming 2 America

    ★½

  • Azor

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Language Lessons

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • An Unquiet Grave

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Ultimate World

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★