Sort by

Quintin 📽 has logged 524 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bound for Glory

Bound for Glory

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sing

Sing

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry