• Conversations with Friends

    ★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • France

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Sycorax

    ★★★½

  • Deception

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Futura

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★

  • Mariner of the Mountains

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Cow

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • It's a Flickering Life

    ★★★

  • Naked Singularity

    ★★½

  • Nudo Mixteco

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Azor

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★

  • Friends and Strangers

    ★★★½

  • Madalena

    ★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★

  • Passing

    ★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★½

  • Luzzu

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • The Dry

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★