Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Ghosted

  • BEEF

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Grom: Problem Childhood

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Making 1899

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★½

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★½

  • Groot's First Steps

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ½

  • Thor: Love and Thunder

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

    ★★

  • Loki