Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
Edit this entry