Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Killer Sally

Killer Sally

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
George & Tammy

George & Tammy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Facing Nolan

Facing Nolan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Plane

Plane

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Welcome to Chippendales

Welcome to Chippendales

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Secrets of the Chippendales Murders

Secrets of the Chippendales Murders

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Woooooo! Becoming Ric Flair

Woooooo! Becoming Ric Flair

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emancipation

Emancipation

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Watcher

The Watcher

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House of Hammer

House of Hammer

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Pistol

Pistol

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Offer

The Offer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry