Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lemebel

Lemebel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
ARCANE

ARCANE

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
06
Precious Hair & Beauty

Precious Hair & Beauty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
We’re Too Good for This

We’re Too Good for This

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Most Beautiful Man in the World

The Most Beautiful Man in the World

2002
×
Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Brothers

Three Brothers

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Soldier

Little Soldier

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twins

The Twins

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Our Defeats

Our Defeats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry