• We’re Too Good for This

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Precious Hair & Beauty

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Wisdom of Trauma

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Life in a Day 2020

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★½

  • Playing with Sharks

    ★★★½

  • Citadel

    ★★★½

  • Unparalleled Parking

  • Soul of the City

  • To Fitness and Beyond

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Ultraviolence

  • Soul

    ★★★★★

  • Destructors.

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • DNA

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Joker: Put on a Happy Face

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Box Assassin

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½