Sort by

Hannah has logged 240 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Look Out, Officer!

Look Out, Officer!

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swimming with Sharks

Swimming with Sharks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hill

The Hill

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
Read the review Edit this entry  
11
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shampoo

Shampoo

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
3 Generations

3 Generations

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Europe '51

Europe '51

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ghost in the Invisible Bikini

The Ghost in the Invisible Bikini

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vanya on 42nd Street

Vanya on 42nd Street

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
When the Lights Went Out

When the Lights Went Out

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry