PUNQ has logged 172 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Pongo

White Pongo

1945
×
Read the review Edit this entry  
30
Where Do We Go from Here?

Where Do We Go from Here?

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Federal Operator 99

Federal Operator 99

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Queen

Jungle Queen

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Manhunt of Mystery Island

Manhunt of Mystery Island

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Secret Agent X-9

Secret Agent X-9

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
What Next, Corporal Hargrove?

What Next, Corporal Hargrove?

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Week-End at the Waldorf

Week-End at the Waldorf

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waterloo Road

Waterloo Road

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Half Angel

Half Angel

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Waltz Time

Waltz Time

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Twice Blessed

Twice Blessed

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tonight and Every Night

Tonight and Every Night

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thunderhead - Son of Flicka

Thunderhead - Son of Flicka

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Great Defender

The Great Defender

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dogstar: Christmas in Space

Dogstar: Christmas in Space

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Thrill of a Romance

Thrill of a Romance

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Those Endearing Young Charms

Those Endearing Young Charms

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Man's Navy

This Man's Navy

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Love of Ours

This Love of Ours

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
They Were Sisters

They Were Sisters

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Were Expendable

They Were Expendable

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
There Goes Kelly

There Goes Kelly

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wicked Lady

The Wicked Lady

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The White Gorilla

The White Gorilla

1945
×
Read the review Edit this entry  
25
The Way to the Stars

The Way to the Stars

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Away

Away

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Vampire's Ghost

The Vampire's Ghost

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Valley of Decision

The Valley of Decision

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Stork Club

The Stork Club

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Spanish Main

The Spanish Main

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Southerner

The Southerner

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shanghai Cobra

The Shanghai Cobra

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Seventh Veil

The Seventh Veil

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Scarlet Clue

The Scarlet Clue

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sailor Takes a Wife

The Sailor Takes a Wife

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Red Dragon

The Red Dragon

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lucky

Lucky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rake's Progress

The Rake's Progress

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Phantom Speaks

The Phantom Speaks

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Naughty Nineties

The Naughty Nineties

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Missing Corpse

The Missing Corpse

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Walked Alone

The Man Who Walked Alone

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Man from Morocco

The Man from Morocco

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Sister

The Kid Sister

1945
×
★½
Read the review Edit this entry