Sort by

aquirkycinelover has logged 23 entries for films during June 2565.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last 10 Years

The Last 10 Years

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry