Sort by

Punkysaurus has logged 292 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vacation

Vacation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
When Dinosaurs Ruled the Earth

When Dinosaurs Ruled the Earth

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Akakiri

Akakiri

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Dinosaur

The Last Dinosaur

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry