• The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ibiza

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Studio 54

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Justice League Dark

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • My Entire High School Sinking Into the Sea

    ★★★★

  • Sing

    ★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★★★

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★½

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Testament of Youth

    ★★★★

  • The Book of Life

    ★★★★½

  • Playing It Cool

    ★★½

  • Before We Go

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • RoboCop

    ★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • In Secret

    ★★

  • Rhymes for Young Ghouls

    ★★★★