• Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★

  • Under the Riccione Sun

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

    ★★★★

  • Never Be Done: The Richard Glen Lett Story

    ★★★½

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Last Moment of Clarity

    ★★★½

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Carrion

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Resistance

    ★★½

  • Naughty Books

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Roads Not Taken

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Superman: Red Son

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • The Legend of Baron To'a

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • The Turning

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Cats

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Angelfish

    ★★★½

  • Grand Isle

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Eli

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★★